Arton monet kasvot

Kirjoittanut Admin, sunnuntai toukokuu 20, 2018

Arto on tullut tunnetuksi monilla eri taiteilijanimillä, mutta varsin tunnistettavissa oleva kirjoitustyylinsä useimmiten paljastaa kirjoittajan henkilöllisyyden valveutuneelle lukijalle.

Arto Lauri tunnetaan oman nimensä ohella muun muassa seuraavilla nimimerkeillä:

  • TV:stä tuttu Arto
  • Arto Lauri, tai artolauri
  • Arto Laurin
  • Arto Paananen, tai artopaananen
  • Lassi Kansi, tai lassikansi
  • liinalaani
  • Mailis Nuutinen, tai mailisnuutinen
  • Martin Laurin, tai martinlaurin
  • Matti Lauri
  • Matti Karjala, tai mattikarjala
  • Olli Mäkikoho
  • Raija Sivu, tai raijasivu
  • ( Listaa päivitetään )




comments powered by Disqus
Category: Arto Tags: Nimimerkit Video Sensuuri